Yutmi

Temmuz Ayı Şarkısı

Temmuz 03 2012

Ben nası büyük adam olucam?  Bu şarkıyı ilk olarak Sarp’dan dinlemiştim. Eksiksiz ve detone olmadan söylemişti… Sarp o zaman 5 yaşındaydı ve sözcükler küçücük dudaklarından dökülürken ben de büyük bir ciddiyetle onu dinlemeye çalışıyordum çünkü O, o kadar ciddi söylüyordu ki parçayı, kahkahalarımı özgür bırakmak, Sarp Bey tarafından onu ciddiye almadığım şeklinde yorumlanabilirdi. Ah bir ses kaydı olaydı da siz bu şarkıyı bir de Sarp’ın ağzından dinleseydiniz. 🙂 Geçen hafta bir dost masasındayken çaldı bu şarkı… Ne zaman bu şarkı çalsa, -Sarp ne düşünüyordu bu şarkıyı söylerken, ne anlıyordu bilmiyorum ama-  ben, bu yaşadığımız düzen içinde Sarp’ı ve Sarp’la birlikte tüm çocukları bekleyen geleceği düşünüyorum…

Sarp’cım, dilerim tüm güzellikler, doğruluk ve mutluluk seninle olur… Ve inan bana öyle büyük adamlar var ki adam bile değiller… Önemli olan önce insan olmak 🙂 Öpüyorum seni o güzel gözlerinden 🙂

Bu arada Ahmet Arif’den de çift sözüm olacak;

“…

gün ola devran döne, umut yetişe.
dağlarının, dağlarının ardında.
değil öyle yoksulluklar hasretler,
bir tek başak bile dargın kalmayacaktır,
bir tek zeytin dalı bile yalnız.
sıkıysa yağmasın yağmur,
sıkıysa uykudan uyanmasın dağ.
bu yürek ne güne vurur

…”
ahmed arif

 


“Temmuz Ayı Şarkısı” için 7 Yorum

 1. Berna nami diger Sarp'in annesi Diyor ki:

  Umarim guzel buyuk bir insan olursun… Tipki seni bekledigim tum zamanlarda diledigim gibi…

 2. Servet Diyor ki:

  Her şey, biz büyüyünce bozuluyor ya da biz büyüyünce insanlıktan çıkıp başka bir şeyler oluyoruz. Eminim ki İdris Naim Şahin’in, Erdoğan’ın 5 yaşındaki fotoğrafları da böyle sevimliydi. Nasıl bu hale geldiler?
  Bu hafta hiç iyimser değilim galiba..
  Sevgiler seninle olsun Başakcığım.

 3. Servet Diyor ki:

  Dün yazdıklarımı, bugün hiç beğenmedim . Galiba senin “… inan bana öyle büyük adamlar var ki adam bile değiller.” tanımına takıldım. İstemeden de olsa Sarp’ a haksızlık etmiş gibi hissediyorum kendimi.
  Sevgili Sarp, sen güzel , iyi bir insan olacaksın. Berna Hnım, Sarp için aklından geçen dileklerin gerçek olacak inanın.
  Sevgilerimle,

 4. basak Diyor ki:

  Servet Abi’cim,

  İşte bu çelişki önemli… Sarp daha küçük, saf bir çocuk. Bu şarkıyı onun ağzından dinlemek enteresan bir çelişki yaşatıyor insanda ve farklı duygular, düşünceler… Ben biraz onu hissettirmek istemiştim aslında ve sanırım siz de bunu hissettiniz.
  Ben de Sarp’ın ve tüm çocukların, ileride güzel birer insan olmasını tüm kalbimle diliyorum.

 5. elif Diyor ki:

  Bu şarkıyı dilime doladın Başak, mırıldandıkça da hep Sarp’ı anımsadım bugün..

 6. Oguzhan Diyor ki:

  Buyunce unuttuyor muyuz ciddinden… buyuyenler unutuyor da olabilir, ya cocuk kalabilenler… onlarin durumu daha da zor degil mi? Haykirmak isterken, bas kaldirmak, dur demek isterken yapamamak ve bunlari yapabilmek icin tutunacak bir yer bulamamak. Gun olur devran doner, donecek hep oyle olmadi mi? Umarim sizlere yetisir, umarim bizler bir parca olsun bir seyler yapmis olabiliriz. Başak yaptiklarin icin mutlu olmalisin, dillendirmen bile ne guzel. Mutlu yarinlar sizle olur, umarim.

 7. basak Diyor ki:

  Sevgili Oğuzhan,

  Mutlu yarınlar “bizimle”, “hepimizle”, “hep birlikte” olsun isterim.

Yorum Yazın