Yutmi

Haylaz Meleğin Duası

Zorluklara göğüs germişti yıllardır. Kolay kolay gerçekleşmeyecek düşlerin peşinde koşturmayı adet edinmişti. İmkansızla ilişiğini kesmemişti. Zorluklar onun içindeki  saklı güzellikleri gün ışığına çıkarmıştı. Bu dünyada onu incitebilecek tek kişi tanıyordum. Bu dünyada onu incitebilecek tek kişi yine kendisiydi.  Hayatı yaramaz bir çocuk edasıyla maviye boyarken yakalamıştım ve kendisine seni kim incitebilir diye sormuştum. Ben o zaman o hiçbir şey söylemeden kendisini kimin incitebileceğini sezmiştim. Zorluklara göğüs germiş biri için en zor olan şey incinebilir olduğunu unutması ve kendisi tarafından incitildiğinde ne yapacağını bilememesidir.

Sana yeni bir zorluk getirdim demiştim ona. Sabırlı ve neşeli mizacına güvenmiştim. Bana bakmıyor ama beni görüyordu. O kadar çok görüldüğümü hissedince kaçmak ve saklanmak istedim. Saklandığımı sandığım dakikalarda kahkahasını duyunca korktum. O da beni yakalamış ve düşüncelerimi kavramıştı.

Denizi duyuyor musun dedi. Şimdi mi diye sordum şaşkınlıkla. Bir gece onunla sohbet ederken ona denizle konuştuğumu ve denizin de benimle konuştuğunu söylemiştim. Nasıl hatırladığını ve onun bu konuşmayı hatırlamasının  bana başka neleri hatırlattığını  anlatmayacağım. Deniz sessizleşti her geçen gün dediğimde onun yüzünün asıldığını görmeye dayanamayıp şaka dedim. Onun yüzünün asık olmasının benim için içinden çıkılmaz problemler doğurduğu gerçeğini kendimden saklamadım.

Ona güveniyorum. O her türlü zorluğun üstesinden gelir diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Benim gibi baş belası bir insana yaşattığı güzellikleri düşününce onun zorluklarla olan imtihanlarında haylaz bir melek olarak ona moral vermek istiyorum.

 Yasemin Şenyurt

Yorum Yazın