Yutmi

Keyifli Hayat Kahvaltısı

 

“Kizlarla kahvalti keyfi  Gülsen Sena ve 2 diğer kişi ile birlikte.”

 

İki diğer kişiden biri Beğen’di.

 

Biri J koydu. Sonra diğer ikisi de bunu beğendi.

 

Birkaç kişi yorum yazdı. Onlara aşkım ve cicimli cevaplar verdiler. Bol smiley’li.

 

Bir köpek geldi, siftindi biraz, tam gidecekken içlerinden biri köpeği gördü. “Ay ne şirin!” dedi, hemen fotoğraflayıp Instagram’da paylaştı. Birisi tweetledi, bir diğeri retweetledi. Köpek ilgi görünce masaya yanaştı biraz, o zaman “HOŞT!” dediler. Garson çocuk gelip köpeği uzaklaştırdı. Çocuğa köpeğin cinsini sordular. Googlelayıp özelliklerine baktılar. Aslında çok havalı olurdu bir köpekleri olsaydı.

 

 

 

Bu arada çayları soğudu, garson çocuğa “Bakar mısııınızzz!” diye bağırdılar koro halinde. Sahile doğru giden çiftler gördüler. Sohbete koyuldular. Bazı arkadaşları çok zayıftı; bazıları şişman, bazıları salaktı. Ercan diye bir çocuktan konuştular, ama biraz kekeliyordu sanki o da.

 

Hürriyet’in Keyif ekindeki magazin haberlerine baktılar. Haber aldılar. Demet Akalın’ın son albümünü konuştular. Garson çocuktan “Türkan”ı istediler. Çocuk şarkıyı bilmeyince, arkasından kıro diye fısıldandılar aralarında.

 

Can Yücel’in bir şiirini beğenip paylaştılar face’de: “Herkese değeri kadar sevgi vereceksin/Değerini anlamıyorsada çekip gideceksin.” Mayıs’ın 19’uydu aksi gibi, Can Yücel parende attı kırık mezarında. Öğrencilerinin hiç kitap okumadığından dem vurdular. Ellerindeki haftasonu eklerinin çok satanlar bölümüne baktılar. Forum AVM’ye gidip, D&R’a uğramaya karar verdiler.

 

Denize baktılar, deniz gibiydi. Herşey herşey gibiydi. Garsona baktılar, garson gibiydi. Herkes herkes gibiydi. Sonra gelen geçenlere baktılar. Herşey ve herkes kendi gibiydi.

 

Az önce kovalanan köpek geri geldi, garsondan pos cihazını isterken kızlar, masaya yanaşıp keyifli keyifli sıçtı.

Ozan Çororo

Yorum Yazın