Yutmi

Peşindeyiz Murat Abi

Nisan 03 2012

En uzak mesafe ne afrikadır

ne çin,

ne hindistan

ne seyyareler

ne yıldızlar geceleri ışıldayan

en uzak mesafe iki insan arasındaki mesafedir

birbirini anlamayan.

Ne zaman sevdiğim bir insandan uzak kalacak olsam, aklıma Can Yücel’in bu şiiri gelir. Bir de yanıbaşımdaki bana uzak sevdiklerim… Ve biz ne şanslı dostlarız ki Murat Abi, birbirimizi anlayabiliyoruz. Sen şimdi uzağa gidiyorsun… Git… Bizim birbirimizi anlamamızı engelleyecek mesafe kaç kilometre olabilir ki?

Git, git ama çabuk dön, çünkü seni çok özleyeceğiz. Bizi develerle gelip, Abudabi çöllerinden seni kaçırmak zorunda bırakma !

Bak, ahanda Yutmoğraf’a yazıyorum… Sana en fazla bir yıl müddet !

Hadi yolun açık olsun 🙂

 

“Peşindeyiz Murat Abi” için 8 Yorum

 1. Necla Diyor ki:

  Güzel insanlarla güzel bir akşamdı:-) Başakcığım, yutmografla bu akşamı sonsuzlaştırdınız… Ellerinize sağlık…

 2. AYSUN Diyor ki:

  Başakcım yazdıklarına bütün kalbimle katılıyorum. GERÇEKTEN ÇOK ŞANSLI İNSANLARIZ BİZ!

 3. Coşkun DERE Diyor ki:

  Başakcığım yine yapmışsın numaranı. Yaşam piyangosunda büyük ikramiye bize çıkmış. selamlar. Yolun ve bahtın açık olsun Ahmet Abi. (Murat abi diyoz biz.)

 4. derya Diyor ki:

  Uğurlama yemeğine katılamadım, ama dönüş yemeğinde ben de olacağım, yazın listeye 🙂

 5. Murat Darılmaz Diyor ki:

  Dostluğun kokusu olur mu? Dün akşam dostluğun kokusunu duyumsadım. Gece de üstüme sinmişti.Öylece uyumuşum.Sırf bunun için bile olsa yaşam güzel.Bu güzel geceyi yaşatan herkese teşekkürler.(ses kaydını da ileteceğim.İyi ki varsın Murat Abi.Çabuk gel emi…

 6. onur Diyor ki:

  Başak, çok güzel olmuş yazıyla, develerle 🙂 Eline sağlık! Ayrıca, çok keyifliydi gerçekten. Hepiniz çok sağ olun. Ayrıca Başak’a katılıyorum 1 sene iyidir. Görüşürüz. Haa, bi de, burda olmayan başka fotoğraflar varsa (herkese söylüyorum) bana atsa ne güzel olur 🙂

  onurbush@hotmail.com.

  Haydi eyvallah.

 7. senem Diyor ki:

  Başak’çımmm ne diyeyim sana!, İnsanın arada mesafe olmadan, yakından, en içeriden bir yerlerden bakabildiği, görebildiği, konuşabildiği dostları olması ne güzel… Başka ne var ki zaten?
  Murat Ağbi yolun açık olsun, çabuk dön!
  Bu şarkı da sana:
  http://vimeo.com/28592155

 8. murat Diyor ki:

  Başak ve sevgili arkadaşlarım,
  Beni ne kadar mutlu ettiniz. Söyledikleriniz beni hem mahcup ediyor, hem hayata daha çok bağlıyor. Ne söylesem eksik kalacak biliyorum. Sevildiğini hissetmek çok güzel, çok değerli. Ama hepimizin hayat deneyimi göstermiştir: Bunun tek taraflı olması mümkün değil; ben de sizleri çok seviyorum. Güven veren bir arkadaşlık, dostluk bağını kurabilmiş olmamız, bugünün hoyrat modern dünyasında kolay sağlanır bir şey değil. Sevmenin, sevilmenin, dostluğun keyfini birlikte yaşadık.
  Bunu hep özleyeceğim ve tabii ki uzatmadan geri geleceğim.
  Fotoğraflara, Murat’ın kayıtlarına dönüp dönüp bakacağım eminim.
  Görüşmek üzere…
  Murat

Yorum Yazın