Yutmi

Kasım Ayı Şarkısı… Tarçınlı-Cevizli Kek…

Kasım 01 2012

Hani yaptığınız işe çok yoğunlaştığınız anlar vardır ve hiç bir şey duymazsınız… İşinizden başka bir şey görmez gözünüz. Ve tam da o an, kulağınıza kaçıveren bir kaç nota, tıpkı fırından yeni çıkmış tarçınlı-cevizli bir kekin kokusu gibi çekiverir sizi kendine… İşte öyle bir şey… “Özgür bu çalan ne?” “EZ3kiel”. MUHTEŞEM !

Dinlerken uçuyormuşum gibi hissettim. Ve etrafımda ışıklar saçarak uçuşan onlarca, yüzlerce, binlerce rengarenk yaratık ve karanlığı süzülerek yaran bir ışık… Siz de dinlemek ister misiniz?

http://www.youtube.com/watch?v=UTltJw3ZlaA

EZ3kiel’i merak edenler için;

Ez3kiel, Fransız elektronik müzik sahnesinin topluluklarından biri. Joan Guillon, Yann Nguema ve Matthieu Fays tarafından kurulan Ez3kiel, 2007 sonunda gruba Stéphane Babiaud’nun da katılmasıyla bugünkü dörtlü formunu almış. Müzik yaşamına 1999 yılında Equalize It ile başlayan topluluk, basçı Yann Nguema’nın web siteleri ve müziklerinin tamamlayıcısı olarak sundukları grafik-görsel dünyayla da büyük ilgi çekmiş. 2001 tarihli Handle With Care ve ardından 2003’te yayımlanan Barb4ry ile eklektik ve özgün tarzını ortaya koyan Ez3kiel, son olarak canlı performans kayıtlarından oluşan Live Versus Tour 2004 albümünü yayınlamış.

 

 

“Kasım Ayı Şarkısı… Tarçınlı-Cevizli Kek…” için 2 Yorum

 1. Tek Kollu Ahtapot Diyor ki:

  Hosgeldin sarkisi gibi bu degil mi sanki ote dunyadan mi, yildizlar aleminden mi gelen? Yoksa Sevgili Basak mi?
  Elbet bir cavabi bulunur:)

 2. servet Diyor ki:

  Çok hoş bir çalışma. Ancak, bilgisayardan dinlenince ziyan oluyor sanki. Görüntülerde ilginç enstrümanlar var ama o sesleri alamıyorum. Kayıtlardan ve iyi bir müzik setinde dinlenirse harika bir duygu (burnumuza tarçın kokusu ve damağımıza ceviz tanecikleri de gelebilir mi acaba??)vereceğine inanıyorum.
  Teşekkürler Başakcığım.
  Sevgiyle.

Yorum Yazın