Yutmi

Onlar da olmasalar…

Kasım 17 2018

Sararıp dökülmeden önce kızaran yapraklar ki onlar

Şan verdiler ortalığa bütün bir sonbahar

Nesye ki en sevdiğim mevsimi bu yıl kaçırmadım. Sonbahar için hep hüzünün mevsimi derler. Oysa sonbahar da benim hissettiğim bir çeşit özgürlük duygusudur.

Yaprakların dökülüp etrafı renklendirmesi, çırılçıplak kalan ağaçların kışı dimdik ayakta geçirip bahara yeniden yeşerecek gücü bulması…  Sonbahar bir nevi asaletin, gücün ve umudun simgesi gibi benim için. Ben sonbaharı gerçekten çok seviyorum. Hele bir de o sararıp kızaran yaprakların arasında özgürce dolaşabiliyorsam sevginin yanına bir de mutluluk ekleniveriyor… Siz de seviyorsanız… e buyurun o zaman;
Gülbüz’üm teşekkürler, bu parça sana gitsin…

Bu güzellikleri paylaşırken, Can Yücel’i anmadan geçmek olmaz;

“Onlar da olmasalar…” için 9 Yorum

 1. Geçkin Gezgin Diyor ki:

  Hepiciğine bayıldım…
  Ama sonuncuya daha bir bayıldım… Neeee güzel gülmüşsünüz…

 2. Didem Diyor ki:

  Başakcım bu kadar güzel fotoğrafları görmemizi sağladığın için çok çok teşekkür ederim. Senin gözünden bambaşka oldu sonbahar?

 3. Gülbüz Uç Diyor ki:

  Ne güzel fotoğraflar,ne güzel ifadeler bunlar Başak’cığım.Sonbahar aşk,sonbahar sanat,sonbahar mevsimden öte benim için de.Umutla,dostlukla ve her şeye rağmen kocaman gülebilmek belki de hayata.Balkan müziğimi çok sevdim ,teşekkürler….

 4. Ayşegül Öngel Diyor ki:

  Hocam nasıl güzel olmuş yine.. Gözlerim de ruhum da hem bayram etti hem sakinleşip huzur buldu. Kocaman sevgiler

 5. Canan Karakul Diyor ki:

  Muhteşem pozlamışsın Başak!

 6. İbrahim Diyor ki:

  Harika, harika, harika fotoğraflar…gıptamı? kıskanma mı?..içimdeki duygular.. gidip geliyorum kafamda, bende kalsın sorunun cevabı :)))

 7. Işıl Ören Diyor ki:

  Başakçım merhaba,

  Sessiz sedasız takip ediyorum blog yazılarını. Her yazında bir çocuğun yüreğindeki umudu ve sevinci yakalıyorum gizli bir hüzünle karışık. Fotoğrafların ve müzikler harika! Hep kaçırdığım, niyetlenip de bir türlü gidemediğim sonbahar doğasına gittim, yollarında ağaçların altında, göllerin yanıbaşında gezindim sayende. Beni ofis ortamından günlük anlamsız telaşeden uzaklaştırdın bir anlığına da olsa. Teşekkür ederim. İyi ki varsın 🙂

  Sevgiler,
  Işıl

 8. AS Diyor ki:

  Muhteşem bir anlatımdan sonra aşağıdaki fotoğraflar da dile geldi :)) görsel şölen için teşekkürler başakçım?

 9. Ülkü Seyhan Diyor ki:

  Başak cığım

  Sonbahar duyguların en samimi en hakiki yaşandığı mevsim . Olağanüstü güzellikte fotoğrafların ve müzikler için emeğine yüreğine sağlık ..Özellikle sonuncusuna bayıldım..

  Selamlar , sevgiler

Yorum Yazın